вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone sztachety drewniane szybko się dewastują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot powinno się poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od należytego oraz starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do protekcji i dekoracji płotów z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne amalgamaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten wersja płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji wobec tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий